Eira.lv

Ko nedarīt, kad taupat

Lieta, ko apsvērt, ir nedošanās uz restorāniem vai kafejnīcām tik bieži. Var būt diezgan viegli piestāt pie ātrās ēdināšanas iestādes un papusdienot. Jūs varat arī nevēlēties gatavot mājās un kārdinājums visai ģimenei doties uz kafejnīcu var augt un augt. Ja plānojat dažas maltītes nedēļā, tad Jūs varat gatavot dažas reizes nedēļā, un ēst pāri palikušo pārtiku pārējās dienās. Laika veltīšana, lai to izdarītu, ne tikai ietaupīs naudu, bet arī samazinās stresu, kas rodas, nezinot, ko gatavot vakariņās jebkurā konkrētā nedēļas dienā. Ir daudzas priekšrocības, kad runa ir par ēdiena gatavošanu mājās. Jūs parasti ēdat daudz veselīgāk un varat gatavot pārtikas produktus, kas Jums patīk vislabāk.

Jums vajadzētu arī samazināt ūdens patēriņu Jūsu mājās. Ja Jums ir zāliens, aplaistiet to laiku pa laikam, ja nepieciešams, nevis paļaujieties uz automātisku laistīšanas sistēmu. Kaut arī tās var būt parocīgas, tās parasti nav ļoti rentablas. Veltiet laiku, lai uzzinātu vairāk par dažādajiem veidiem, kā Jūs varat samazināt ūdens patēriņu Jūsu mājās.

Budžets

FinansesKatru reizi, kad es pasaku klientam, ka viņam ir nepieciešams sagatavot budžetu, es zinu, ka reakcija būs negatīva. “Viss ieguldītais darbs un ko tas dod?” Mana atbilde ir tikpat prognozējama, “Ja Jūs tā domājat, Jūs vainu neplānojat budžetu pareizi vai nelietojat to pareizi.”

Protams, budžeta sagatavošana prasa nedaudz darba, bet izdarot to labi, tas nav liels apgrūtinājums un ieguvumi ir milzīgi. Veids, kā es Jums iesaku uztvert budžetu, ir skatīties uz to kā paziņojumu par to, ko Jūs vēlaties, lai Jūsu bizness darītu. Es uzskatu, ka tā ir uzņēmējdarbības esence, jo Jūs vēlaties sasniegt kaut ko – lielāku bagātību, vairāk neatkarības, vairāk drošības. Tātad Jums ir jāizveido plāns, kas dod Jums to, ko Jūs vēlaties. Izveidojot šo plānu, Jūs sākat radīt milzīgu bagātību informācijas. Informāciju, piemēram, “Kāda ir mana bruto peļņa?”, “Cik daudz man ir jāizdara, pirms es gūšu peļņu?” un “Cik daudz kapitāla man vajag?” Šāda veida informācija ir nenovērtējama, lai palīdzētu Jums pieņemt pareizos lēmumus ikdienā.

Iespējams, vissvarīgākais aspekts, veidojot budžetu ir tas, ka Jūs zināt, ja Jūs esat uz pareizā ceļa, lai sasniegtu to, ko vēlaties, un Jums nav jāgaida līdz Jūsu grāmatvedis iesaistās. Ar budžetu salīdzinājumā ar faktiskajiem pārskatiem, ko lielākā daļa grāmatvedības programmu, darīs automātiski, var noteikt ne tikai to, vai lietas ir uz pareizā ceļa, bet arī to, kas izraisa problēmu, ja tās nav. Tas nodrošina, ka Jums ir iespējas veikt koriģējošas darbības, un to darīt, risinot pareizo problēmu.

Ar visām priekšrocībām, ko esmu uzskaitījis iepriekš, Jūs domājat, ka neviens nevar darboties bez budžeta. Tas tā ir, bet budžeta sniegtie ieguvumi ir tikai sākums. Izmantojot to pareizi, budžets kļūst par lielāko daļu no Jūsu vadības procesa un ir galvenais elements, nosakot finanšu mērķus.

Vienkāršoti, vadības process sadalās četros posmos:

  • Pastāstiet saviem cilvēkiem, ko Jūs no tiem sagaidāt;
  • Izvērtējiet to sniegumu;
  • Dodiet viņiem atsauksmes par to sasniegumiem, gan labas gan sliktas; un
  • Apbalvojiet tos vai disciplinējiet tos attiecīgā gadījumā.

Padomājiet par to! Budžets un tā izmantošana kā neatņemama daļa no Jūsu vadības procesa, sasniedz katru no iepriekš minētajiem trim pirmajiem soļiem un dod Jums, īpašniekam, rīkus, lai izpildītu ceturto. Ģeniāli, vai ne?Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *