Eira.lv

Eiro ieviešanas patiesais atbalsts

FinansesEiro kā valsts valūta Latvijai bija plānota krietni vien pirms 2014. gada 1 janvāra. Tomēr valsts valūtas maiņa nav tik vienkārša. Eiro ieviešanas patiesais atbalsts bija lielāks nekā paredzēts. Tas tāpēc, ka liela daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, ir paņēmuši kredītu no bankas Eiro valūtā. Arī uzņēmējiem ir izdevīgāk rīkoties ar Eiro, nevis Latiem. Kāpēc? Tāpēc, ka katra valūtas konvertēšana notiek par samaksu.

Samaksa ir neliela, taču ilgtermiņā tie ir nozīmīgi zaudējumi jebkuram veiksmīgam uzņēmējam. Eiro valūtas ieviešana Latvijā, padarīja Latvijas tirgu krietni vien pieprasītāku ārzemju investoriem, tāpēc kopumā Eiro Latviešiem nes tikai labu.

Latviešu tauta nav liela pieredze ar valūtas maiņām. 1990. gads bija sākums vienai no lielākajām valūtas izmaiņām Latvijas vēsturē. Tas arī bija mirklis, kad visi tie, kas bija spējīgi iegādāties īpašumu, pēc valūtas maiņas varēja tikt pie dīvāna vai kāda ērta skapja. Tas ir vēl viens stāsts par to, ka valūtas maiņas gadījumā iedzīvotāji ir zaudētāji. Ar Eiro gan nebija tik traki, jo kopumā ekonomika jūtami atkopjas un arvien vairāk cilvēki ir pirktspējīgi un var izdzīvot bez ātro kredītu vai citu aizdevumu palīdzības. Lietuvieši ir lielisks piemērs par to kā veiksmīgi ieviest Eiro valūtu. Lietuviešu iedzīvotajiem nav tik liela sentimentālā vērtība pret savu nacionālo valūtu un tieši tāpēc Lietuvieši bija pirmā Baltijas valsts, kas ieviesa Eiro valūtu. Tas ir lielisks veids kā piesaistīt tūristus un ārzemju investorus.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *