Eira.lv

Month: June 2017

Grāmatvedības neuzturēšana uzņēmumā

Grāmatvedības neuzturēšana uzņēmumā

Darbs ar Jūsu uzņēmuma finansēm ir ļoti svarīgs. Jūsu pienākums veidot produktīvu un rentablu uzņēmumu ir atkarīgs tikai no tā, cik labi Jūs pārvaldāt sava uzņēmuma finansiālos aspektus. Tomēr ir gadījumi, kad Jūsu mazais uzņēmums kļūst nerentabls, un Jūs apjūkat ar uzņēmuma finanšu situāciju. Jums […]

Maksājumu pārvaldīšana kļūst par problēmu

Maksājumu pārvaldīšana kļūst par problēmu

Šī ir vēl viena izplatīta kļūda uzņēmējdarbības finansēšanas jomā. Rūpīga šīs kļūdas analīze nozīmē to, ka Jums ir jākoncentrējas uz maksājumiem, kas tiek veikti ar kredītkarti, parādsaistībām un naudas pārvedumiem. Ja vēlaties uzlabot maksājumu pārvaldību, Jums rūpīgi jāizvērtē visas pieejamās maksājumu iespējas, lai nesaskartos ar […]

Nav dinamiskas finansēšanas stratēģijas

Nav dinamiskas finansēšanas stratēģijas

Uzņēmumam vienmēr ir nepieciešama sistemātiska finansēšanas stratēģija, kas atbalstīs pašreizējo un nākotnes uzņēmuma finanšu plūsmu. Tā pat ietver saskaņotu parādu atmaksas grafiku, pamatojoties uz esošo finanšu plūsmu, lai izveidotu ideālu finansēšanas stratēģiju, kas paver ceļu uz finansējumu, kas atbilst Jūsu uzņēmuma vajadzībām.

Finanšu plūsmas prognozes neveikšana

Finanšu plūsmas prognozes neveikšana

Šeit ir visbiežāk pieļautās uzņēmējdarbības kļūdas, kuras katram uzņēmuma īpašniekam jāzina, lai nodrošinātu gan uzņēmuma izdzīvošanu, gan izaugsmi. Jebkuram uzņēmumam, gan lielam, gan mazam, ir jāievēro noteikts budžets un jāizveido paredzamā finanšu plūsma. Katrs finanšu jautājums vai finanšu plūsmas prognoze jāveido ar reālistisku skatu uz […]

Finanšu labklājība

Finanšu labklājība

Atbilde ir vienkārša –Jūsu finanšu labklājība ir tikai un vienīgi Jūsu ziņā un ir atkarīgs no Jūsu apņemšanās mainīt savas domas, emocijas un rīcību ar savu naudu. Jums ir jāizlemj, ka Jūs vairs nebūsiet tādi kā visi un Jūsu finanšu rīcība būs atšķirīga! Un, ja […]

Finanšu prasmes

Finanšu prasmes

Labākais veids, kā uzlabot savas finanšu prasmes, ir iemācīties tik daudz, cik vien iespējams par finansēm un to, kā tās darbojas, tāpēc finanšu izglītība ir vissvarīgākā, lai sasniegtu personīgo finanšu labklājību.

Galvenais mērķis, kas Jums jāsasniedz, ir jāiegūst “spēja saprast un pieņemt informētus un efektīvus lēmumus par finanšu līdzekļu izmantošanu un pārvaldīšanu”.

Jūsu lielākais izaicinājums ir tas, ka, kamēr no Jums tiek gaidīts, ka Jūs pieņemsiet informētus un efektīvus lēmumus par savu līdzekļu izmantošanu un pārvaldību, neviens nav Jums iemācījis, kā tieši to darīt. Izglītība, kas Jums nepieciešama, lai efektīvi pārvaldītu savas finanses, nav pieejama nevienā no pieejamajām dažādajām izglītības pakāpēm. Un to pat nesniedz Jums apkārt esošie cilvēki.

Tāpēc, ja Jūs vēlaties iegūt nepieciešamo finanšu prasmju līmeni, tā ir Jūsu atbildība un pienākums – neviens to nedarīs Jūsu vietā.

Bet problēma ir vēl būtiskāka. Kas vispār ir nauda? Vai tiešām Jūs zināt, kas īsti ir nauda?

Jā, Jūs zināt, ka Jūs to tērējat un ka Jūs strādājat ļoti smagi un ilgi, lai to nopelnītu. Bet kas patiesībā ir nauda? No kurienes tā ir radusies? Un kā tā darbojas?

Nauda ir vispārpieņemta valūta, kas ļauj ātri apmainīties ar nekustamo īpašumu, precēm un pakalpojumiem. Sākotnēji nauda izpaudās kā retas un īpašas preces, kuru pieejamība bija ierobežota, lai nodrošinātu to vērtību un pati vērtīgākā prece bija zelts.

Zelts bija lielisks kā nauda, jo tas bija reti iegūstams, viegli pārnēsājams, tas nebojājās un to varēja izmantot jebkurai citai vērtīgai lietai, izņemot naudu, piemēram, rotaslietām vai citiem artefaktiem.

Nauda bija kaut ko vērta – tā bija vērtīga!

Tomēr šodien nauda ir tik modernizēta, ka tā ir zaudējusi savu vērtību un nav nekas cits kā papīrs.

 

Uzņēmuma vadība

Uzņēmuma vadība

Harmonija ir ļoti svarīga, ja runa ir par efektīvu uzņēmējdarbības darbību. Kaut arī dažreiz tiek pieļautas nejaušas kļūdas, kad runa ir par finanšu informācijas izplatīšanu, ir jāveic pasākumi, lai novērstu šīs kļūdas katru reizi vai pirms tās tiek pieļautas. Lai gan ir viegli atklāt kļūdas, […]